Vaistažolės

Raudonasis dobilas – sveikata kiekviena diena

Raudonasis dobilas - sveikata kiekviena diena

Raudonasis dobilas (Trifolium pratense) pastaruoju metu vis dažniau maisto papildų gamyboje naudojamas gydomasis augalas. Ypač populiarus Anglijoje bei Skandinavijos šalyse. Lietuvoje bei daugelyje vakarų Europos šalių papildai su raudonuoju dobilu vis labiau populiarėja, kadangi vis daugiau žmonių atranda teigiamą ir įvairiapiusę šio augalo naudą.

Raudonasis dobilas turi ypač daug, ypatinga poveikį turinčių izoflavoinoidų (firoestrogenų), kurie labai efektingai padeda išvengti kraujagyslių ligų bei senėjimo procesų. Puikiai tinka, kaip maisto papildas, vyresnio amžiaus moterims menopauzės metu. Nors šis augalas ir nėra stebuklingas ir tikrai Jūsų neatjaunins, tačiau naudojant šio augalo savybės tikrai jausities geriau, būsite energingesni, sustiprinsite savo imunitetą bei odos ir vidinių organų regeneracines savybes. Netgi virtuvėje galima rasti šiam augalui vietos. Žiedai puikiai tinka kaip salotu dekoracinis elementas, o daigus bei augalo lapus galima naudoti ne tik kaip maisto priedą, bet netgi džiovinti ir užpylus verdančių vandeniu mėgautis puikaus skonio arbata (jums reikės vienam puodeliui 4-6 dobilo žiedų, katik sužydėjusių, kuriuos sudžiovinus tiesiog užpilkite verdančiu vandeniu). Norėdami išbandyti tokio kurso poveikį jums reiktų gerti tokią arbatą kasdien 3-4 kartus apie mėnesį laiko.

Taip pat galima naudoti šį augalą ir išorinių odos susirgimų gydimui, egzemoms bei odos pleiskanojimo atvejais. Jums reikės apie stiklinės raudonojo dobilo žiedų, kuriuos reiktų užplti degtine (arba naminio gaminimo stirpiu alkoholiniu gėrimu-rugine.) Leisti apie 6 savaites pastovėti, laikyti šviesioje vietoje. Po 6 savaičių perkošti ir supilti į sterilią talpą. Esant nusiskundimams gerti 20 lašų 3 kartus dienoje. Šį užpilą taip pat galima naudoti ir kaip kompresą.
Raudonasis dobilas mažina cholesterolio bei triglicerido keikį kraujyje sergant arteroskleroze bei kraujo apytakos susirgimais. Taip pat Raudonasis dobilas yra labai efektingas esant PMS (priešmenstruacinis sindromas). Mažina pilvo skausmus bei turi atpalaiduojantį poveikį. Raudonasis dobilas atlieka kraujo valymo funkcija, yra puikus medžiagų apykaitos gerintojas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *