Sportas

Pasistiebimai sėdint

Pasistiebimai sėdint

Pagrindinis krūvis tenka plekšniniam raumeniui, todėl kai kurie sportininkai klysta, manydami, kad šis pratimas vysto ir dvilypį, ir plekšninį raumenis. Dvilypis raumuo beveik neįtraukiamas į darbą.

Atlikimo technika

Pratimas atliekamas naudojant treniruoklį arba treniruočių įrankį su tam tikra apkrova, dedama ant kelių (4 pav.). Atsisėskite ir atremkite pėdas ant specialios lentelės ar treniruoklio platformos. Jei pratimą atliekate treniruoklyje, šlaunis pakiškite po minkšta stabilizuojančia atrama ir pasirinkite pasipriešinimo dydį. Stiebkitės kiek galite aukštai, pasiekę viršutinį pasistiebimo tašką, keiskite judesio kryptį ir leiskite kulnus kiek galite žemyn. Kartokite.

Patarimai ir komentarai

  • Plekšninis raumuo yra labai ištvermingas, todėl pratimas dažnai atliekamas keletą sekundžių viršutinėje padėtyje ar bet kurioje vidurinėje judesio dalyje sulaikant judesį. Plekšninis raumuo ne tik ištvermingas, bet ir labai stiprus. Todėl stenkitės pratimą atlikti su kiek galima didesniais svoriais, žinoma, pradėdami nuo vidutiniškų. Labai svarbu tai, kad efektyviausiai plekšninis raumuo lavinamas, kai pratimas atliekamas maksimalia amplitude, todėl pasirinkite tokį svorį, kuris neribotų galimybės tai pasiekti.
  • Jei atliekate pratimą ne treniruoklyje, atkreipkite dėmesį, kad pakylos, ant kurios remiate pėdas, kampas būtų nusklembtas arba kitaip tariant pėdos pradinė padėtis būtų tokia, kad kulnai būtų šiek tiek žemiau už horizontalią liniją. Tai ištempia Achilo sausgysles ir plekšninį raumenį, prieš jam išvystant jėgą, dėl to, atliekant judesį, jis stipriau susitraukia.
  • Pratimą rekomenduojama atlikti įvairias greičiais. Atliekant jį labai greitai, stipriau apkraunamos baltosios raumenų skaidulos, kurių plekšniniame raumenyje yra nedaug (jame dominuoja raudonosios, atsakingos už ištvermę). Atliekant pratimą įvairiais greičiais, galima pasiekti didelio efektyvumo ir skirtingų rezultatų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *