Sportas

Papildai bėgimui

Papildai bėgimui

Viena iš labiausiai ištvermės ir energijos reikalaujančių sporto šakų yra maratonas. Tam, kad įstengtumėte nubėgti kiek daugiau nei 40 kilometrų, turite sveikai maitintis, ilsėtis ir, žinoma, reguliariai treniruotis.

Maratonas iš sportininkų pareikalauja išties daug jėgų, tad prieš tai tinkamai nepasiruošusiems asmenims gali būti sunku treniruotis, atsiranda galimybė greit pavargti ar nusilpti. Norintiems to išvengti ir nubėgti visą atstumą, patariame sureguliuoti mitybą, laikytis tam tikro gyvensenos rėžimo ir naudoti specialius papildus.

Atlaikyti didelius fizinius krūvius jums padės prieš, po bei pačios treniruotės metu naudojami papildai. Pateiksime keletą patarimų.

Pastebima, jog bazinius maisto papildus galima keisti tiek tarpusavyje, tiek su panašios sudėties papildais. Be to, maksimalaus rezultato galima sulaukti prie bazinių papildų prijungus papildomus. Vertėtų nepamiršti, kad skirtingi valgymo įpročiai, treniruočių rėžimas, paveldimumas, laisvalaikis ir dar daugelis kitų dalykų taip pat daro įtaką bendrai žmogaus savijautai, tad dėl tikslaus papildų ir individualaus gyvenimo ir mitybos pasirinkimo visuomet verta pasikonsultuoti su „Papildų Olimpo“ komanda.

Prieš

Kai ruošiatės maratonui, prieš treniruotę ar varžybas nepamirškite daug gerti. Rekomenduotinas skysčių kiekis – 450-600 mililitrai. Tačiau vandenį ar įvairius gėrimus vartokite iki bėgimo starto likus apie valandai, antraip skysčiai nespės pasišalinti iš organizmo ir neigiamai veiks jūsų savijautą. Optimalus papildomų (iki 250 mililitrų) skysčių kiekis taip pat dar niekam nepakenkė, tad, jei bijote dėl didelių skysčių sąnaudų – gerkite kiek daugiau.

Atkreipkite dėmesį, kokius gėrimus renkatės. Venkite skysčių, savo sudėtyje turinčių kofeino. Prieš trenituotę ar varžybas naudingiausia gerti specialius sportinius gėrimus – papildus – kurie aprūpina organizmą ypač reikalingais angliavandeniais.

Maratonas ir prieš treniruotę ar varžybas tinkantys papildai:

 • Carbo
 • Easy GainMass

Per

Kadangi maratono esmė – bėgiko ištvermė ilgo nuotolio metu, jis neturi galimybės sustoti ir pailsėti. Siekiant kuo maksimaliau išlaikyti optimalią organizmo būseną keliasdešimties kilometrų distancijoje, patariame gerti maždaug kas 5 km. Periodiškai geriami gėrimai apsaugos nuo dehidratacijos ir paskatins organizmą natūraliai įsisavinti skysčius.

Jeigu kalbėsime apie ilgesnes treniruotes ar ne vieną valandą trunkančias maratono varžybas, viena pagrindinių medžiagų turėtų būti angliavandeniai. Jais praturtinti gėrimai skatina mineralų atstatymą.

Rinkitės iš tokių papildų:

 • AA Isotone
 • AA Sportwater

Kalbant apie pačias maratono varžybas, kurios trunka pora, o kartais ir daugiau valandų, verta pastebėti, jog bene patys svarbiausi aspektai gerai organizmo būklei viso bėgimo metu išlaikyti yra tie patys skysčiai ir angliavandeniai.

Gyvybiškai svarbūs skysčiai

Žmogui praradus vos 2 procentus visų organizme esančių skysčių kiekio, prastėja savijauta, jaučiamas troškulys, galvos skausmas ar silpnumas. To ignoruoti, jokiu būdu negalima. Norint to išvengti, reikia jau nuo pat bėgimo pradžios periodiškai gerti (nors tuo metu ir nekamuoja troškulys ar lauke nėra karšta).

Energija iš angliavandenių

Bene vienas didžiausių energijos šaltinių yra angliavandeniai. Jų dėka bėgikai gali įveikti net ir didžiausius atstumus. Tiesa, maratonas nėra lengvas pasibėgiojimas, tad tie, kas pasiryžta leistis į keliasdešimties kilometrų trasą turi atsakingai pasirūpinti angliavandenių atsargomis organizme.

Nepamirškite mitybą sureguliuoti iš anksto, o ne likus porai dienų iki svarbios bėgimo dienos. Reikalingiausios medžiagos, mineralai bei vitaminai kūne turi pradėti kauptis dar gerokai anksčiau, tik tokiu atveju užtikrinama ilgesnė energija, žvalumas ir ištvermė. Sukauptas angliavandenių bei kitų elementų rezervas pradedamas naudoti antroje bėgimo pusėje.

Mūsų patarimas suvartoti maždaug po 60 gramų angliavandenių kiekvieną bėgimo valandą. Rinktis galite iš įvairių angliavandeniais praturtintų papildų: žele, batonėlių, gėrimų, tam tikrų vaisių ir pan. Nevalgykite ir negerkite vien tik tos pačios rūšies produktų – pamaišykite juos.

Tinkantys produktai:

 • AA Pro Energy
 • Carbo

Paskutinėmis maratono treniruotės ar varžybų minutėmis ypatingai pasijaučia energijos stygius. Todėl galite išbandyti specialius, jėgų suteikiančius papildus:

 • Octagon
 • Dont’ Stop

Jei nerimaujate dėl raumenų traukimo, pieno rūgšties susidarymą ir dėl to kylantį skausmą gali panaikinti tokie papildai:

 • Tested Calcium & Magnesium

Atminkite: papildai, neužtikrins gerų maratono rezultatų, tačiau visavertis miegas, poilsis, subalansuota mityba gali turėti lemiamos to įtakos.

Po

Kirtus finišo liniją, susirūpinkite skysčių atstatymu. Optimalus po treniruotės išgeriamų gėrimų kiekis – 500-700 mililitrai. Nebijokite, jų tikrai nebus per daug.

Po sunkaus fizinio krūvio, itin tinkami papildai:

 • Recover RX
 • Mass Active 20

Žinoma, ne ką mažesnį dėmesį reikia skirti ir mitybai, kadangi sportuojant prarandamas didelis kiekis energijos ir tik tikslingai parinkti maisto produktai bei papildai gali sugrąžinti jėgas.

Labiausiai orientuokitės į angliavandenius, tačiau nepamirškite ir baltymų; geriausias jų santykis 4:1. Valgykite specialius batonėlius, kokteilius.

Tinkantys produktai:

 • FortiFX Fit Crunch
 • Pure American

Kiti papildai

Lengviausia ir paprasčiausia rasti vitaminus bei mineralų šaltinius daržovėse ir vaisiuose, todėl jų valgykite – daug. Aišku, ne visada užtenka tik maisto: papildomos energijos ir ištvermės tokiomis situacijomis gali suteikti specialiai sukomplektuoti papildai, kurių sudėtyje yra visos reikalingiausios medžiagos ir elementai.

Kiti papildomi papildai:

 • Amor V
 • Tested Multivitamin
 • Tested Joint Help
 • Tested Zinc Cluconate
 • Pro Vitality+
 • CITMAG B6 + Potassium

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *