Sportas

Kojų lenkimas gulint

Kojų lenkimas gulint

Pagrindinis krūvis tenka šlaunies lenkiamiesiems raumenims, ypač prie kelių sąnarių. Papildomai apkraunamas dvilypiai blauzdų raumenys.

Atlikimo technika

Pratimas atliekamas su treniruokliu, gulint ant pilvo (6 pav.) arba stovint. Atlikimo technika yra panaši, naudojant įvairius treniruoklius. Pasirinkite pasipriešinimo dydį. Atsigulkite taip, kad jūsų keliai išsikištų už suolo, ant kurio gulite, krašto. Užkiškite čiurnas už minkštų atramų iš vidinės pusės ir delnais laikykitės už specialių rankenų. Lenkite kojas per kelių sąnarius. Viršutiniame judesio taške jūsų blauzdos turi būti šiek tiek už vertikalios linijos (jos priekyje). Grįžkite į pradinę poziciją, kontroliuokite judesį. Atlikite pratimą vidutiniu tempu.

Patarimai ir komentarai

  • Pratimas yra svarbus kelio sąnario stabilizacijai ir traumų profilaktikai. Pakankamai išlavinti šlaunies lenkiamieji raumenys užtikrina tinkamą šlaunies lenkiamųjų ir tiesiamųjų raumenų jėgos lygsvarą. Manoma, kad ji turi būti 1:3 arba 1:4. Kuo stipresni šlaunies lenkiamieji, tuo labiau galima išlavinti ir šlaunies tiesiamuosius.
  • Jei pratimas atliekamas su dideliu pasipriešinimu, kojų lenkimo metu, gali būti pakeliama dubens juosta. Tai yra pavojinga stuburui, kadangi pakeliant dubenį, susiformuoja spaudimas užpakalinėje stuburo tarpslankstelinių diskų dalyje. Siekiant to išvengti, pageidautina naudoti tokį treniruoklį, kuriame suolelio galas yra nuožulnus.
  • Kaip jau minėta, pratimas labiau lavina dvigalvį šlaunies raumenį prie kelio sąnario, ypač trumpąją dvigalvio šlaunies raumens galvą. Deja, šis pratimas neefektyvus, norint lavinti viršutinę šlaunies lenkiamųjų raumenų dalį, kadangi, atliekant lenkimo judesį, viršutinė dvigalvio raumens dalis išsitempia, o ne susitraukia. Antra, kadangi viršutinė šlaunies lenkiamųjų raumenų dalis atsakinga už tiesimą per šlaunies sąnarį, ji ir turi būti lavinama tokiu būdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *