Sportas

Ko tikėtis iš kultūrizmo?

Ko tikėtis iš kultūrizmo?

Nors ir daug yra prirašyta straipsnių (JAV – aut.past.) žurnaluose bei gerų knygų, skirtų kultūrizmui ar treniruotėms su svarmenimis, absoliuti dauguma kultūrizmu susidomėjusių moterų neturi realaus supratimo, kokio rezultato gali tikėtis iš treniruočių.

Kur benuvažiuočiau, visoje šalyje man tenka išklausyti vis tuos pačius klausimus.

Kiek dienų per savaitę treniruotis? Kokius pratimus pasirinkti? Kiek serijų? Kiek kartojimų? Nuo kokio įrankio svorio pradėti? kokia optimali treniruotės trukmė? Ar galiu tapti stipresnė? Ar neprarasiu savo grožio? Savo įgimto moteriškumo? Ar ne perdaug padidės raumenys? Ar galiu tonizuoti raumenis, jų neaugindama? Ir t.t.

Dauguma su kultūrizmu susipažinusių moterų rūpinasi trimis kertiniais klausimais: grožiu ir moteriškumu; raumenų tonusu, nedidinant raumenų masės; jėga, nepriaugant svorio. Vos tik gavusios patenkinančius atsakymus į šiuos klausimus, moterys susirūpina treniruočių cikliškumu, pradiniu įrankio svoriu, pratimais, serijomis ir kartojimais.

Mano asmenine nuomone, moteriškumas ir grožis turi daug prasmių. Mums žinomas posakis „Dėl skonio nesiginčijama“ gali būti papildytas sakiniu „Grožis slypi žiūrinčio jo akyse“. Argi tai ne tiesa? O moteriškumas gimsta kartu su jumis jau vien todėl, kad negimėte vyru.

Kultūrizmas nepakeis jūsų lyties ir nenukreips seksualinio potraukio priešinga kryptimi.

Jūsų kūnas gražus, kai jis darbingas. Argi negraži širdis, nenuilstamai pumpuojanti kraują? Ar negražus kūnas, kai jis puikiai sumodeliuotas ir išvaduotas nuo riebalų pertekliaus? Gražūs raumenys gali atlikti viską, ko iš jų pareikalausite. Jūsų kūnas gražus, kai jis darbingas!

Kultūrizmas – geriausia priemonė sukurti jūsų kūno grožiui. Tai vienintelė fizinės veiklos kryptis, galinti pastebimai pakeisti raumenų ir riebalų santykį ir taip sukurti naujus – seksualinius! – kūno kontūrus.

Kultūrizmas nekuria netikrų vertybių ir nieko nemaskuoja, jūsų kūnas yra toks, koks yra! Faktas, kad kultūristės grožis nėra sukurtas kosmetikos ar drabužių stiliaus. Suprantama, šie dalykai nėra tikras grožis, ar ne? nes po visu tuo jūs slepiate tikrąją save. Atminkite, kultūrizmas neslepia, o padeda sužydėti!

Jau anksčiau esu konstatavusi: visuomeniniai grožio ir moteriškumo standartai ilgainiui kinta. Gerokai seniau moterys, kurias šiandien laikytume apkūniomis, buvo grožio ir moteriškumo simboliais. Šiandien moteriškumo etalonu laikomos ultralieknos manekenės. Nelaimei, dauguma šių moterų siaubingai silpnos ir beformės. Daugelis laikosi netikusios dietos ir, bet kuria kaina stengiasi išlaikyti nenatūraliai mažą svorį, naudoja laisvinančius vaistus arba periodiškai save vimdo.

Moterys visgi prisibijo kultūrizmo, manydamos, kad tai, ką jos mato scenoje varžybų dieną, t.y. sportinė – varžybinė forma, gresia ir joms, pradėjus kilnoti svarmenis. Daugelis moterų naiviai tiki, kad bet kokie raumenys suardys jų vadinamąjį įgimtą grožį. Aš nesutinku, kad puiki sveikata ir geras raumenų tonusas griauna grožį! Taip manantiems belieka iš esmės keisti savąją grožio sampratą.

Kultivuojant kultūrizmą, visai nebūtina išauginti didelius raumenis. Jūs tapsite stipresnė, lankstesnė, raumenys bus ištvermingesni, gražesnės formos, bet nebūtinai dideli. Išlaisvinti didelių apimčių ir tokio tipo raumenis, kokio siekia varžybose dalyvaujančios kultūristės, netgi ne visoms įmanoma, be to, tai reikalauja beveik neįtikėtinų pastangų!

Kartoju, kultūrizmas nepavers vidutinės moters nerangiu, dramblotu padaru. Dideli moters raumenys – tai varžybinio kultūrizmo sritis, visiškai svetima ir neprieinama paprastam mirtingajam.

Daugelis mokslinių bandymų ir tyrimų, atliktų tarp kultūrisčių, rezultatų rodo, kad moterys išugdo jėgą ir raumenų tonusą dažniau negu išaugina raumenų masę. Tai daro jus elegantišką, stipresnę, geresnės formos, be to sumažina riebalų sluoksnį. Ne tik įmanoma tonizuoti raumenis ir padidinti jėgą, nepriaugant svorio, bet pradiniame etape tai labiausiai įtikima vidutinės moters organizmo reakcija į kultūrizmo pratybas.

Netapkite neteisingos nuomonės apie moterų kultūrizmą auka. Pratimai ir gera mityba tegali atnešti jums naudą – sveikatą, grožį, visapusišką sėkmę!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *