Sportas

7 žingsniai padėsiantys pasiekti tikslus, prasidėjus naujiems kultūrizmo metams

7 žingsniai padėsiantys pasiekti tikslus, prasidėjus naujiems kultūrizmo metams

1. Savęs ivertinimas

Pirmiausia tau reikia atlikti negailestingai sąžiningą savęs įvertinimą, kad išsiaiškintum savo silpnąsias vietas ir ką norėtum pakeisti ar pagerinti. Kaip kvailai beskambėtų, stok priešais viso ūgio veidrodį ir analizuok. Ar nori didesnių kojų, kad tūrėtumei simetriškesnį kūną, ar turi mažas blauzdas, nori numesti kažkiek kūno riebalų, priaugti svorio, įgauti didesnes rankas, padidinti V formos nugarą, padidinti štangos spaudimą, sudalyvauti varžybose ir pan.

Įsitikink, kad tai realistinis ir pasiekiamas tikslas – kažkas kas gali būti pasiekta per metus. Užsirašyk šiuos ilgalaikius tikslus, pagal svarbą.

2. Pradiniai matavimai ir išorinė analizė

Tu negali žinoti kur eini jei nežinai iš kur eini. Šiuo pasakymu išsimatuok kūno duomenis padedamas trenerio vietinės sporto salės ar universiteto. Turi būti išmatuotos įvairios kūno dalys, patartina su juostiniu metru. Užsirašyk kūno svorį, pasisverdamas patikimomis ir subalansuotomis svarstyklėmis, su kiek įmanoma mažiau rūbų.

Taip pat susižinok kiek procentų tavo kūno sudaro riebalai, išsitirdamas pas profesionalą povandeniniu svėrimu ar kitu būdu. Šios apimtys (kūno riebalai ir kūno svoris) turi būti paimti vienu metu. Įsitikink, kad užsirašei dieną ir laiką.

Taip pat gera mintis, paprašyti kieno nors, kad tave nufotografuotų stovintį priešais vienspalvę sieną su pakankamai trumpais šortais, jog matytųsi ir šlaunys (jei nesi drovus tu gali apsivilkti kultūrizmo maudymosi kelnaites). Jei turi vieną ar kelias kūno dalis, kurias tikrai nori pakeisti, tikriausiai norėsi pritraukti ir sufokusuoti būtent tas vietas ir padaryti keletą kadrų.

Nusifotografuok atsipalaidavęs iš priekio, nugaros ir šonų, o taip pat ir pozuodamas skirtingu kampu bei pabrėžk tas vietas, kur nori pakeisti. Idealu būtų visa tai padaryti ą pačią dieną kartu su kūno išmatavimu. Gali išsaugoti šias nuotraukas ir duomenis kompiuterio diske, kad lengvai pasiektum.

Bet būk tikras ir pasidaryk atsarginę kopiją, įsirašyk į kompaktą ir padėk saugioje, nepamirštamoje vietoje. Paveikslėliai ir kūno duomenys taip pat gali padėti tau nustatyti ilgalaikius tikslus – tu gali atrasti, kad kūno riebalinis sluoksnis yra didesnis nei galvojai ar pamatei vietas, kurioms reikia pagerinimo, bet nepastebėjai to žiūrėdamas veidrodyje.

Jei svarstai dalyvauti varžybose ar tiesiog nori tūrėti simetriškesnį ir estetiškesnį kūno sudėjimą, kaip kultūristo, tada rekomenduočiau susirasti kultūristą savo treniruoklių salėje ( kurio sudėjimas tau atrodo yra proporcingas) ar trenerį ( kuris turi kultūrizmo patirties) ir kad apžiūrėję sąžiningai pasakytų kokioms kūno vietoms reikia skirti didesnį dėmesį.

Tau nereikėtų prašyti draugų, kurie yra kultūristai, nebent jie gali būti negailestingai atviri ir pasakyti viską sąžiningai.

3. Nustatymas trumpalaikių tikslų

Dabar, kai jau susidarei ilgalaikius tikslus, tau reikia sugalvoti aiškius, apibrėžtus ir realius trumpalaikius tikslus, kurie ves link ilgalaikių tikslų. Nenustatydamas periodinių trumpalaikių tikslų, nustatysi save ilgalaikių tikslų nesėkmei.

Pavyzdžiui, ilgalaikis tikslas „Aš noriu, kad mano kūnas tūrėtų 10% riebalinio sluoksnio“ gali tūrėti trumpalaikį tikslą „Aš noriu numesti 2% riebalų iki Vasario 13d“

Jei pasiekei savo tikslą, puiku. Atlygink sau ir tada nusistatyk kitą trumpalaikį tikslą, kuris ves tave keliu į galutinį tikslą.

Galvok apie trumpalaikius tikslus, kaip apie laiptelius, kur paskutinis laiptelis yra ilgalaikis tikslas – kiekvienas pasiekimas trumpame tiksle, ves tave arčiau lik ilgalaikio tikslo.

Dažnai (ypatingai kultūristai nuolat nori pagerinti savo kūno sudėjimą ir pereiti į aukštesnį lygį) kai tik pasieki aukščiausią laiptelį, gali pastebėti, kad yra kitas polėkis lipti laipteliais ar kitas ilgalaikis tikslas, kurį tu nori pasiekti.

Jei nepasieki trumpalaikio tikslo išsiaiškink, kas tau užkirto kelią ir pataisyk tai. Šiuo atveju gal aptingai daryti kardio, gal tu praradai akcentą po keleto savaičių, gal dieta buvo prasta, gal su draugais per dažnai ėjai į vakarėlius, gal tavo fitneso programa netinkamai sudaryta, gal sirgai ir t.t. Daryk bet ką, kad to išvengtum ar pataisytum, kad ir kokios problemos bebūtų.

Prirašyk savo trumpalaikius tikslus prie ilgalaikių tikslų. Tu gali užsirašyti trumpalaikius tikslus kalendoriuje ir pakabinti jį ant sienos, kur visada matytum ir primintų tau. Taip pat gali pasižymėti savo treniruotės dienas kalendoriuje.

Pavyzdžiui, jei stengiesi numesti kažkiek riebalinio sluoksnio, gali užrašyti kiek apytikriai darydama kardio kiekvieną dieną sudegini kalorijų, žinodama(-s), kad 0,5kg prilygsta 3500 kalorijų.

4. Eiliškumas siekiant trumpalaikių tikslų

Mažyčiai žingsneliai, kurie reikalingi norint pasiekti savo trumpalaikius tikslus, turi būti pirmesni. Silpnumas reikia teikti prioritetą ir neturi būti paliekamas gale.

Tai reiškia jei tavo kojos yra silpnoji vieta ir šiandien yra kojų diena, tai neiššvaistyk darydamas štangos spaudimo ar rankų lenkimo – faktiškai gal net reikėtų kojas treniruoti du kart per savaitę jei joms reikia prioriteto.

Jei nori tūrėti gražų presą su visomis šešiomis „pagalvėlėmis“ , tai vietoj darymo po treniruotės, kai būsi pavargęs ir greičiausiai nebeatliksi (ar atliksi nebesistengdamas), geriau perkelk į treniruotės pradžia, kai būsi kupinas jėgų ir netūrėsi kito pasirinkimo kaip tik atlikti preso treniruotę.

Nusistatyk kardio treniruotes atskirai („aptirps“ riebalinis sluoksnis, dengiantis pilvo raumenis), kad nepraleistum po svarmenų treniruotės.

Nevilkink laiko, nes greičiausiai pasieksi nesėkmę. Užsiimk reikalais ir neatidėliok jų rytdienai, jei gali padaryti juos šiandien! Rask bent truputėlį džiaugsmo tuose dalykuose, kurie tau ne ypatingai patinka.

Man neypatingai patinka treniruoti kojas ir ta treniruotė gali būti mano lengvai išvaistyta, bet aš tiesiog primenu sau, kokį nuostabų pumpavimo jausmą patirsiu keturgalvio, šlaunies ir sėdmenų srityse po treniruotės, kad susitvarkysiu su jom dabar ir man nereikės jaudintis dėl to dar 6-7 dienas, kad stiprios, raumeningos kojos ir sėdmenys pritrauks komplimentų bendram kūno sudėjimui ir pasiektiems ilgalaikiams tikslams, taip pat patrauks dėmesį iš priešingos lyties. Moterys gali būti puikus skatinamasis faktorius!

5. Patarimai atsidavimui

Užrašyk priminimus sau ir pakabink paveikslėlius ant kalendoriaus, kad įkvėptų tave mankštintis stipriau ir laikytis programos. Padėk juos ant šaldytuvo, spintelės, kaip darbastalio užsklandą savo kompiuteryje, ant telefono ekrano, šalia svarmenų ar kardio treniruoklio, jei mankštiniesi namie, ir pan.

Tai įkvėps tave, padės susitelkti, ir primins kodėl tu taip sunkiai mankštiniesi, ko tu sieki, ir koks atlygis tavęs laukia.

6. Apdovanok save

Nevenk progos apdovanoti save. Kultūrizmas yra sunkus darbas ir gyvenimo būdas, bet jis taip pat turi būti smagus. Nebūk socialiai ir emocingai užsidaręs – viskam saikas. Netapk pernelyg rimtai į viską žvelgiantis ir neversk savęs per daug, kai sieki savo tikslų.

Kai kuriuose atvejuose mažiau yra daugiau. Pasiimk lengvą treniruočių dieną ar leisk sau vieną dieną pasukčiauti. Ar netgi pasukčiauk kartelį per dieną valgio metu, jei valgai 5 kartus per dieną ypatingai švariai, kaip tūrėtum. Kas tik tau tinka.

7. Peržvelk savo pradinius matavimus ir tikslus

Daryk periodiškus kūno išmatavimus, taip pat ir nusifotografuok reguliariai, kad įvertintum savo pasiekimus ir pergalvotum tikslus. Kai save pertikrini, stenkis naudoti tą patį tikrintuvą ir tuo pačiu dienos metu, kad išlaikytum kintamuosius dydžius minimalius ir rezultatus kiek įmanoma tikslesnius.

Galbūt po pertikrinimo tavo tikslai keisis. Galbūt tavo pirmutinis tikslas buvo užsiauginti masės, o proceso metu tu gavai per daug papildomų riebalų ir dabar nori numesti svorio (riebalinio audinio). Kartok tikslų nustatymo žingsnelius.

Siekimas šių žingsnelių padės tau pasiekti tikslus, o taip pat ir kultūrizmo sėkmės. PRADĖK JAU DABAR UŽSIRAŠINĖTI SAVO TIKSLUS!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *